Aktualita

23.10.2019
Petrův rybník v Krnově je vyčištěn od nákazy

Mimořádná veterinární opatření na Petrově rybníce v Krnově byla ukončena výlovem a utracením celé rybí obsádky. Následovala desinfekce rybníka jeho vyschnutím a vápněním. Rybník se bude znovu napouštět a zarybňovat až na jaře příštího roku. Současně byly desinfikovány veškeré pracovní nástroje i pomůcky. V rámci mimořádného veterinárního opatření bylo sloveno a utraceno kolem 70 tun ryb (kapr, amur, tolstolobik, candát, štika, sumec) s celkovou ztrátou, která se pohybuje kolem 7 mil. Kč. Cyklostezka kolem Petrova rybníka je již vrácena do své původní trasy. Prodej ryb na Petrově rybníce bude zahájen 25. 10. 2019, prodejem lososovité ryby. 

Vzhledem k tomu, že chceme našim zákazníkům prodávat kvalitní ryby z vlastní produkce, nebude v letošní vánoční nabídce kapr.

 V současnosti již máme povolení Státní veterinární správy k zahájení prodeje ryb na všech našich prodejnách (Žermanice, Opava a Petrův rybník). Budeme však prodávat pouze lososovité ryby. Doufáme, že zákazníci naši situaci pochopí a v příštím roce se k nám opět pro kapra vrátí,“ konstatoval vedoucí rybného hospodářství státního podniku Povodí Odry Ivo Jedlička.