Informační centrum na Šancích letos přivítalo již přes 3 tisíce návštěvníků

Aktualita

27.07.2023
Informační centrum na Šancích letos přivítalo již přes 3 tisíce návštěvníků

Od letošního května doposud Informační centrum na vodním díle Šance navštívilo více než 3 tisíce návštěvníků.  Ve srovnání s předešlými lety pozorujeme zvyšující se zájem. Informační centrum je v letní sezónu otevřeno od května do září (vždy od čtvrtka, který je přednostně vyhrazen pro plánované exkurze) do neděle a to od 10:00 do 16:00. Po celou otevírací dobu jsou v informačním centru vodohospodářští odborníci připraveni odpovídat na nejrůznější dotazy.

Informační centrum na vodním díle Šance bylo uvedeno do provozu v roce 2019 po rozsáhle rekonstrukci vodního díla Šance na řece Ostravici a nabízí prostřednictvím interaktivních obrazovek, informace o vodním hospodářství, celé vodohospodářské soustavě povodí Odry a dalších zajímavostech vodního světa. Vše je doplněno krátkými filmy, vizualizacemi, animací a obrázky, které se snažíme doplňovat i aktualizovat. „Právě způsob prezentace na interaktivních obrazovkách nám umožňuje neomezeně rozšiřovat okruh zajímavostí,“ informoval vedoucí hrázný VD Šance Petr Konečný.

Přímo v informačním centru mohou zájemcům na jejich dotazy odpovědět například manželé Katauerovi, kteří 28 let působili na tomto vodním díle a jejich profesní kariéra je s touto přehradou spojena. „Přehrada Šance je mojí srdeční záležitostí a baví mě si povídat o tom, jak funguje přehrada, jaká je náplň práce hrázného nebo vzpomínat na své začátky,“ řekl Milan Katauer, vedoucí hrázný na VD Šance v letech 2003 - 2017. „Vděčnými návštěvníky jsou také děti, které zajímá vodní svět a společně s rodiči si na krátkém kvízu vždy vyzkoušejí své znalosti,“ doplnila Jarmila Katauerová.

Poznámka:

Infocentrum Šance je součástí nové provozní budovy a je otevřeno od června 2019. Srdcem infocentra je moderní multimediální systém pěti dotykových obrazovek. Interaktivní prezentace nabízí laické, odborné veřejnosti ale i dětem podrobný a zajímavý soubor informací o vodním díle Šance i vodohospodářské soustavě Povodí Odry. Vstup je přizpůsoben také pohybově znevýhodněným osobám. Více informací je uvedeno na webových stránkách www.pod.cz – Infocentrum Šance.