Aktualita

02.12.2015
Upozornění na zneužití podnikové domény „pod.cz“

Na základě několikerého upozornění zjistil státní podnik Povodí Odry, že neznámé osoby zneužívají počítačovou doménu pod.cz a rozesílají z různých fiktivních adres s příponou pod.cz podvodné nabídky na tzv. „Vojtovo sázení“ na předem ovlivněná sportovní utkání. K zajištění zaručené výhry vyžaduje odesílatel zaslání určité finanční částky na účet, uvedený v e-mailu.

Státní podnik Povodí Odry se od těchto aktivit distancuje a prohlašuje, že s nimi nemá nic společného. Podvodné e-maily jsou odesílány z neznámých počítačů a nijak nesouvisí s činností podniku. Jelikož však vzniká dojem, že e-maily jsou odesílány z některého z podnikových počítačů, považujeme uvedenou činnost za poškození dobrého jména podniku a za zneužití ochranné známky podniku.

Z uvedených důvodů a s přihlédnutím ke skutečnosti, že nejsme schopni vlastními silami zabránit uvedenému zneužívání, podal státní podnik Povodí Odry k Okresnímu státnímu zastupitelství trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením a pro podezření ze spáchání dalších trestných činů, souvisejících s provozováním nepoctivých her a sázek.

Ostrava, 2.12.2015, Ing. Čestmír Vlček, obchodní ředitel