Zveme Vás na předvánoční prodej kaprů

Aktualita

05.12.2017
Zveme Vás na předvánoční prodej kaprů

Předvánoční prodej kaprů z produkce státního podniku Povodí Odry s rozšířenou prodejní dobou bude zahájen 15. prosince a ukončen 23. prosince 2017. Zveme Vás do prodejen v Opavě, Žermanicích pod přehradou a Petrově rybníce u Krnova a to denně od 9:00 do 17:00 hodin.

Naše ryby v letošním roce mají špičkovou kvalitu. Přírůstek byl tvořen více jak z poloviny přirozenou potravou a přikrmovány byly pouze kvalitní pšenicí. Pro letošní Vánoce máme kaprů dostatek.

Jak velkého kapra si koupit?

Záleží na spotřebiteli. Velikost ryby nemá určitě vliv na její chuť. Vždy záleží na skutečnosti, v jakém prostředí byla ryba chována a čím také krmena. Také dostatečné vysádkování před samotným prodejem je důležité.

 Rybné hospodářství státního podniku Povodí Odry je rozčleněno na účelové a produkční. To účelové je dáno ze zákona péčí o vodárenské nádrže a tím i starostí o jejich vyvážené rybí obsádky. V rámci této péče využíváme naše produkční kapacity také k chovu tržních ryb určených pro prodej.

Povodí Odry provozuje 3 pstruhové farmy (Morávku, Kružberk a Žermanice) a pak rybniční hospodářství Petrův rybník. Celkem obhospodařuje cca 50 ha rybníků. Ročně nabídneme do prodeje kolem 50 tun rybničních druhů (kapr, amur, tolstolobik, lín, sumec, štika, candát) a zhruba 80 – 100 tun pstruhů. Celoročně jsou v provozu tři stálé prodejny v Opavě, Krnově a Žermanicích, kde nabízíme naše ryby a to včetně opracování. Více www.pod.cz

 Veselé Vánoce a šťastný nový rok přejí rybáři z Povodí Odry